October 20. 2020. 10:25

RUSSIAN PRAVDA

VENI / VIDI / VICI

Вища рада правосуддя засудила заяву Пленума Верховного Суду

Вища рада правосуддя засудила заяву Пленума Верховного Суду

Публічні заяви Верховного Суду, в яких коментуються матеріали кримінальних проваджень щодо суддів Окружного адміністративного суду міста Києва, стосовно яких були ухвалені рішення Вищої ради правосуддя, є оцінкою, яка надана у спосіб, не передбачений чинним законодавством. Таку заяву зробили у прес-офісі ВРП.

Об этом сообщает Устав

«Подібні заяви не впливають на зміст чи правові наслідки прийнятих Вищою радою правосуддя рішень та привносять недоречну політизацію процесів у судовій владі. Аудіозаписи, відносно яких зроблені заяви, опубліковані Національним антикорупційним бюро України два місяці тому. Відтак, надання їм оцінок саме сьогодні виглядає дивним з боку суддів Верховного Суду», – йдеться у повідомленні.

Верховний Суд переглядає такі рішення в порядку, передбаченому чинним процесуальним законодавством. Суддя не може робити публічних заяв, коментувати в засобах масової інформації матеріали чи перебіг справ, які перебувають у провадженні суду, та піддавати сумніву судові рішення, що набрали законної сили. Суддя не має права розголошувати інформацію, що стала йому відома у зв’язку з розглядом справи.

Вища рада правосуддя очікує на офіційну публікацію повного тексту рішення Пленуму Верховного Суду, яке сьогодні було поширено в пресі, для надання подальших коментарів.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що 18 вересня 2020 року Пленум Верховного Суду ухвалив Заяву щодо записів, зроблених, за інформацією НАБУ, у кабінеті голови Окружного адміністративного суду міста Києва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.


Джерело статті: “https://sud.ua/ru/news/sud-info/179621-vischa-rada-pravosuddya-zasudila-zayavu-plenuma-verkhovnogo-sudu”

Take Me Top