November 24. 2020. 4:16

RUSSIAN PRAVDA

VENI / VIDI / VICI

Путін і Лукашенко обговорили "спроби втручання в Білорусь ззовні"

Путін і Лукашенко обговорили реалізацію домовленостей, досягнутих під час їхньої зустрічі в Сочі

Президент РФ Володимир Путін і президент Білорусі Олександр Лукашенко під час телефонної розмови, яка відбулася за ініціативою білоруської сторони, обговорили "спроби втручання в Білорусь ззовні". Про це 2 жовтня повідомляє пресслужба Кремля.

Об этом сообщает База компромата

Обговорюючи ситуацію, що склалася в Білорусі після президентських виборів, Путін і Лукашенко висловили впевненість у тому, що "проблеми, які виникли", незабаром буде врегульовано.

Сторони обговорили реалізацію домовленостей, досягнутих під час зустрічі двох президентів у Сочі 14 вересня, і домовилися про зміцнення союзництва своїх країн.

Як уточнює пресслужба президента Білорусі, Путін і Лукашенко також обговорили питання нормалізації авіаційного, залізничного та автомобільного сполучення між двома країнами.

Інавгурація Лукашенка відбулася на тлі масових акцій протесту, які тривають у країні з 9 серпня. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента Білорусі сфальсифікували. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи подавали протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів затримали понад 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми та поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Путін був серед лідерів, які першими привітали Лукашенка з перемогою, – наступного дня після виборів, ще до оголошення офіційних результатів. Після виборів Лукашенко заявив про бажання "зберегти спільну батьківщину з Росією".

14 вересня в Сочі відбулася перша після президентських виборів у Білорусі зустріч Путіна і Лукашенка. На ній, зокрема, було досягнено домовленості, що Росія надасть Білорусі "у цей складний момент" кредит у розмірі $1,5 млрд.

Після проведеної 23 вересня таємної інавгурації Лукашенка жителі Білорусі також вийшли на протести.

Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка. Глава МЗС України підкреслив, що складання Лукашенком присяги не означає його визнання легітимним главою білоруської держави.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/putin-i-lukashenko-obgovorili-sprobi-vtruchannja-v-bilorus-zzovni-1521248.html”

Take Me Top