January 19. 2021. 2:23

RUSSIAN PRAVDA

VENI / VIDI / VICI

ЄСПЛ ухвалив рішення на користь України у справі про невиплату пенсій на окупованих територіях

ЄСПЛ визнав скаргу неприйнятною, як таку, що очевидно необґрунтована

Європейський суд із прав людини ухвалив рішення на користь уряду України та визнав неприйнятною заяву у справі "Людмила Кандиба та інші проти України". Про це 19 листопада повідомив заступник міністра юстиції й уповноважений із питань ЄСПЛ Іван Ліщина у Facebook.

Об этом сообщает Компромат 2.0

Група пенсіонерів, яка проживає на тимчасово окупованих територіях України, звернулася до адміністративних судів, оскаржуючи постанову Кабміну України №595, якою 2014 року було зупинено витрати з державного бюджету на соціальні виплати на тимчасово неконтрольованих територіях. Заявники вимагали визнання цього положення незаконним і відновлення їм пенсійних платежів.

"У вимогах про поновлення платежів суди відмовили, бо заявники звернулися до неналежних відповідачів. Резолютивна частина судового рішення була опублікована в "Офіційному віснику". Заявники зверталися до багатьох органів із вимогою про поновлення пенсійних платежів на підставі судових рішень, але їм було відмовлено", – зазначив Ліщина.

До ЄСПЛ пенсіонери з ОРДЛО звернулися через порушення права на справедливий суд і права власності у зв’язку з невиконанням судового рішення.

"ЄСПЛ визнав заяву неприйнятною, як таку, що очевидно необґрунтована. Він посилався, зокрема, на рішення судів у другій справі, ініційованій заявниками, якими їм було відмовлено у скарзі про незаконну бездіяльність при виконанні рішень та зазначив, що заявники не звернулися з позовами про поновлення платежів до відповідних судів", – написав заступник міністра юстиції.


https://www.facebook.com/ivan.lishchyna/posts/10158801195240498

2014 року, одразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.

Україна припинила соціальні виплати громадянам, які проживають на підконтрольній бойовикам території Донбасу, наприкінці 2014 року. Щоб отримувати пенсії, жителі ОРДЛО мають зареєструватися як переселенці і жити на підконтрольній Україні території.

У міжнародній правозахисній організації Human Rights Watch заявили, що Україна має завершити дискримінаційну практику, яка змушує пенсіонерів з ОРДЛО перетинати лінію розмежування для отримання пенсій. Правозахисники закликали президента України Володимира Зеленського створити умови для мінімізації таких поїздок.

За даними правозахисників, щомісяця приблизно 1 млн осіб перетинає блокпости на Донбасі. Більше ніж половина з них їздить на підконтрольні українській владі території для отримання пенсій.

500 тис. внутрішньо переміщених осіб насправді живуть в ОРДЛО, отримуючи пенсії від українського уряду, повідомив віцепрем’єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/jespl-prijnjav-rishennja-na-korist-ukrajini-v-spravi-pro-neviplatu-pensij-na-okupovanih-teritorijah-1528310.html”

Take Me Top